Co to jest frez ceramiczny ?
Frez ceramiczny to frez wykonany jest z najwyższej jakości tlenku cyrkonu i stali nierdzewnej, który usuwa masę żelową, hybrydową czy akrylową. Frez ceramiczny posiada różne kształty przez co możemy dopasować frez do wykonywanego obszaru paznokcia. Dodatkowo frez ceramiczny jest hipoalergiczny, więc sprawdzi się w pracy z ludźmi, którzy posiadają alergie na stal nierdzewną. Frezy posiadają też oznaczenia, które pozwolą nam dopasować stopień gradacji do płytki paznokcia, ale również do piłowanego materiału.
Co oznaczają kolorowe paski na frezach ?
Kolorowe paski na frezach oznaczają gradację frezu.
Biały – oznacza super delikatny nasyp,
Żółty – bardzo delikatne drobinki, podczas manicure i pedicure jest używany chyba tylko do opracowywania stopy cukrzycowej lub bardzo wrażliwych paznokci
Czerwony – delikatny nasyp, takie oznaczenie ma większość frezów używanych do manicure. Takie frezy są uniwersalne, za ich pomocą bez problemu usuniesz nabłonek podniesiesz skórkę, wytniesz ja, a także opracujesz wały i zatoki boczne paznokcia.
Niebieski – średniej grubości nasyp. Takie frezy też są często używane, ale dla zgrubiałej i mniej delikatnej skory.
Zielony – agresywny nasyp, w kosmetyce taki frez jest używany niezwykle rzadko, tylko do grubych warstw zrogowaciałej skóry.
Czarny – bardzo agresywne napylenie, podczas manicure i pedicure nie używamy takich frezów.
Jak czyścić frezy?
To pytanie zadaje wiele osób zaczynających pracę z paznokciami. Oczywiście frez należy czyścić pod bieżącą wodą, a następnie poddać procesowi dezynfekcji i sterylizacji. Kiedy mamy problem z doczyszczeniem frezu, ponieważ osadził się na nim neiutwardzony materiał można pomóc sobie w czyszczeniu za pomocą szczoteczki miedziano-nylonowej.
Czy warto kupić drogie frezy?
Oczywiście i tanimi frezami oraz drogimi możemy osiągnąć taki sam skutek. Natomiast tanie frezy są mniej ostre co może niestety skutkować poparzeniem płytki, a po drugie będą szybciej się tępić. Dodatkowo bardzo ważnym aspektem drogich frezów jest to, że mają prosty trzpień. W momencie krzywego frezu tulejka głowicy zostaje uszkodzona i frezarka może szybciej się zuzyć